Hoci je na Slovensku možností na zakúpenie vegánskych produktov pomenej, ich počet sa stále zvyšuje. Len behom začiatku 2014 pribudli 2 nové e-shopy, čo nie je vôbec zlé :). Na tejto stránke zverejníme všetky obchody, e-shopy a pod, kde môžeš kúpiť vegánske produkty a potraviny.

 

Ak poznáš nejaký obchod, ktorý tu chýba, navrhni ho prostredníctvom tohto formulára, doplníme. Rozvoj vegánstva sa deje prostredníctvom malých zmien vo všetkých sektoroch života. Toto je jeden z nich – dostupnosť dobrých informácií. Čím ľahšie ľudia nájdu vegánske možnosti, tým ľahšie sa im bude žiť týmto štýlom.

Pridať miesto do mapy

Ak tu nájdeš niečo, čo si myslíš, že sem nepatrí, napíš nám s dôvodom prečo a zvážime.

Loading map...

Loading

Alebo vyhľadávaj podľa kategórií

 

Reštaurácie, caffe, bistrá

Tattoo štúdiá

Kluby, bary

Obchody

Záchranné centrá, sanktuáriá, azyly

 

E-shopy

www.preveganov.sk

www.vegshop.sk

vegan eshopSme exmäsožravci, ktorí dnes fungujú na vyváženej rastlinnej strave. Nebolo ľahké sa zorientovať v novom spôsobe stravy, ale keďže máme etické aj morálne zásady, ktoré dnešný konzumný svet úplne ignoruje, veľmi rýchlo sme sa “naladili na rastlinnú vlnu”.

Veríme, že našim vegshopom a aktivitami povzbudíme aj ostatných ľudí vyskúšať túto stravu a zamyslieť sa nad otázkou či naozaj “plný žalúdok” musí byť na úkor zvierat, ktoré kvôli nám prežívajú toľko nezmyselnej bolesti. Veríme, že sá dá zmeniť svet, ale v prvom rade treba začať od seba. My sme už začali a čo ty?

www.veganfoods.cz

VeganFoods.cz, je e-shop s potravinami pre vegánov, vegetariánov, ale aj pre ľudí, ktorí sa potýkajú s rôznymi alergiami na potraviny, majú kožné problémy, trpia únavovým syndrómom, pre tých, ktorým nie je ľahostajné, aký pôvod má ich strava. Sme tu pre ľudí, ktorí veria, že stratenú energiu nájdu v zdravom životnom štýle a v prirodzenej strave.

 

zdrava vyziva eshop

Internetový obchod VitalCity.sk sa zaoberá predajom rôznych výživových doplnkov prospešných pre zdravie ľudského tela. V jeho sortimente sa nájdu doplnky ako pre športovcov, tak aj pre širokú verejnosť. Všetky ponúkane doplnky sú vyrobené výlučne v BIO kvalite, teda bez akýchkoľvek farbív, príchutí, či chemikálií.

<pozn. Lukáš – vegánske výrobky nájdeš pod kategóriou VEGAN v menu hlavnej stránky.>

 

www.biolienka.sk

Biolienka.sk je internetový bio obchod, ktorý sa špecializuje na biopotraviny, bioprodukty a zdravú výživu. U nás nájdete BIOprodukty ako biopotraviny a bio kozmetiku. Ďalej sa zameriavame na potraviny pre celiatikov, teda bezlepkové potraviny, potraviny vhodné pre vegetariánov, vegánov a potraviny bez laktózy.

 

Supermarkety, obchody

Kaufland má dobrý výber sójových produktov – paštéty, párky, pomazánky atď. (teda aspoň na východe Slovenska)

www.alfabio.com

Asi najlepšie sójové produkty na Slovensku a tiež za skvelé ceny. Naše obľúbené sú ich pomazánky, no nájdeš si tu aj rôzne príchute tofu, sójové párky a salámy alebo nápoje. Ich vlastnými slovami:

V spoločnosti Alfa Bio pre vás už dvadsať rokov vyrábame sójové potraviny. Naším cieľom, ku ktorému nás inšpirovala Hippokratova veta “Nech je jedlo vaším liekom”, je priniesť zdravé jedlo na váš stôl. Ak chcete vedieť, ako sme vznikli, odporúčame Vám prečítať si históriu firmy. A ak chcete poznať naše zásady a presvedčenia, prečítajte si našu filozofiu.

www.vegana.sk

Skvelý obchod v Bratislave plný zdravých a chutných rastlinných jedál.

Artisara FINAL JPG

www.artisara.com

Vegánske a Fair Trade módne doplnky vyrobené na Slovensku.