Hoci je na Slovensku možností na zakúpenie vegánskych produktov pomenej, ich počet sa stále zvyšuje. Len behom začiatku 2014 pribudli 2 nové e-shopy, čo nie je vôbec zlé :). Na tejto stránke nájdeš niektoré
obchody, e-shopy a pod, kde môžeš kúpiť vegánske produkty a potraviny. Radi by sme ich tu mali všetky, ale nestíhame to všetko sledovať :).

Rastlinné doplnky a vitamíny

Ktoré by už dnes nemali chýbať v jedálníčku bez ohľadu na štýl stravovania. Potraviny sú čoraz viac spracované a obsahujú čoraz menej týchto dôležitých zložiek, preto je dobré si ich doplniť bez ohľadu na to, čo ješ.

E-shopy

www.vegana.sk

Asi najväčšia ponuka rastlinných jedál a vegan produktov na Slovensku + obchod v Bratislave a Košiciach.

zdrava vyziva eshop

Internetový obchod VitalCity.sk sa zaoberá predajom rôznych výživových doplnkov prospešných pre zdravie ľudského tela. V jeho sortimente sa nájdu doplnky ako pre športovcov, tak aj pre širokú verejnosť. Všetky ponúkane doplnky sú vyrobené výlučne v BIO kvalite, teda bez akýchkoľvek farbív, príchutí, či chemikálií.

<vegánske výrobky nájdeš pod kategóriou VEGAN v menu hlavnej stránky.>

www.grizly.sk

Kúpiš tu všetky možné vecičky v balení – orechové másla, doplnky výživy, rastlinné proteíny, prírodnú / vegan kozmetiku. Odkazy už smerujú na vegánske produkty, ale pre istotu si over zapnutý vegan filter

www.prezdravie.sk

Podobne ako grizly.sk – taký mix všetkého.

Bohatstvo prírody

Výživové doplnky, prírodná kozmetika.

Vegánske proteíny

Makáš na sebe? Tieto sa ti určite zídu. Ak nevieš koľko proteínov tvoje telo potrebuje, mrkni na náš článok o vegánskych proteínoch.

Vegánske / Rastlinné proteíny

Vyber si zo širokej ponuky rastlinných proteínov série MyVegan na myprotein.sk – sójový, hrachový, blend / mix, ryžový, konopný, ochutený / neochutený…

Orechové másla

Na myprotein.sk nájdeš jedny z najchutnejších orechových masiel (otestovali sme rôzne, pozri sa tu) – 1kg balenia za dobrú cenu + k tomu časté akcie a zľavy, ktoré v tomto eshope bežia pravidelne.

Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.

Ochutené orechové másla

Niečo pre mlstné jazýčky – ochutené orechové másla a iné pochutiny…

Vegan proteíny od gymbeam.skVegan proteíny od myprotein.skOrechové másla od grizly.sk

Ďalšou dobrou kategóriou sú orechové másla – vysoký pomer proteínov, skvelá chuť a celkovo zdravá časť jedálníčka.

Orechové másla od gymbeam.skOrechové másla od myprotein.skOrechové másla od grizly.sk

Začať môžeš napríklad aj tu – odkaz smeruje priamo na kategóriu vegánske proteíny:

Supermarkety, obchody

Kaufland má dobrý výber sójových produktov – paštéty, párky, pomazánky atď. (teda aspoň na východe Slovenska)

www.lunter.com

Asi najlepšie sójové produkty na Slovensku a tiež za skvelé ceny. Naše obľúbené sú ich nátierky, no nájdeš si tu aj rôzne príchute tofu, sójové párky a salámy alebo nápoje. Ich vlastnými slovami:

V spoločnosti Alfa Bio pre vás už dvadsať rokov vyrábame sójové potraviny. Naším cieľom, ku ktorému nás inšpirovala Hippokratova veta “Nech je jedlo vaším liekom”, je priniesť zdravé jedlo na váš stôl. Ak chcete vedieť, ako sme vznikli, odporúčame Vám prečítať si históriu firmy. A ak chcete poznať naše zásady a presvedčenia, prečítajte si našu filozofiu.

Artisara FINAL JPG

www.artisara.com

Vegánske a Fair Trade módne doplnky vyrobené na Slovensku.