O Vegánstve

[well]Ovplyvňuje nás skrytá ideológia, ktorá nás učí krutosť a zatváranie očí nad utrpením, len o nej nevieme. Dr. Melanie Joy ju konečne pomenovala: Karnizmus.

www.carnism.org

Interview pre SME.sk

Objavil/a si už orechové másla?
Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.

[/well]

Stručný leták od www.goveg.cz, plný dobrých informácií a faktov.

Brožúrka o vegánstve v Esperanto

O Právach zvierat

PDF kniha How to do Animal Rights, ktorú si stiahneš na tomto odkaze zdarma, alebo si prečítaj jej sekcie priamo na stránke www.animalethics.org.uk

Free The Animals od Ingrid Newkirk – skutočný príbeh napísaný šéfkou organizácie PETA, o mladej policajtke, ktorú jeden nezvyčajný prípad priviedol k hnutiu ALF (Animal Liberation Front), zmenil jej život a odštartoval ALF hnutie v Amerike. Veľmi zaujímavé čítanie o počiatkoch práv zvierat a ľudí, ktorí riskujú vlastnú kožu a slobodu, aby ich oslobodili od utrpenia.

Animal Liberation Front FAQ – často kladené otázky a odpovede na všetko, čo sa týka práv zvierat. 96 otázok, ktoré ti vysvetlia každý argument, ktorý ľudia väčšinou používajú proti právam zvierat, a ukážu ti, že eticky a morálne, to je jediné riešenie.