Pod pojem zdravý život zapadá veľa oblastí života, ktoré so sebou súvisia. Zdravý život nie je založený len na zdravej strave, chce to aj aktívny životný štýl, cvičenie, pokojnú a čistú myseľ, osobný kľud, pocit naplnenia v živote.

Vegánstvo sa týka hlavne dvoch:

  1. Zdravá strava
  2. Pokojná a čistá myseľ

Na týchto stránkach si napíšeme viac o tom, ako taká životná filozofia, ako vegánstvo, vplýva na zdravie človeka, či už zo stránky zdravého tela a potravy, alebo po psychickej stránke a čistého svedomia.

Objavil/a si už orechové másla?
Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.

Viac o zdravej výžive si prečítaš v tomto článku, alebo v článkoch, ktoré budeme zverejňovať v tejto sekcii. Takisto si pozri sekciu Recepty.

Vegánstvo je o súcite s ostatnými tvormi a živote s rešpektom voči nim. Z tohto hľadiska je to veľmi pozitívne naladená filozofia 🙂 Preto to pomôže aj tvojej mysli, keď sa na veci pozeráš pozitívne, žiješ život bez zlého svedomia, že niekomu spôsobuješ utrpenie, tak máš aj pokojnejšiu a čistejšiu myseľ.