Strukoviny

Fazuľa, šošovica ale napríklad aj taký bôb. Sú fantastickým zdrojom bielkovín aj vlákniny, za ktorých prísun vám bude váš organizmus nesmierne vďačný. Na strukovinách je skvelé aj to, že sú obrovskou zásobárňou energie. Po ich konzumácií teda len tak rýchlo nevyhladnete a nasýtia vás na dlhší čas. Vďaka tomu vás nebude trápiť tak známy a najmä u ľudí, ktorí sa snažia schudnúť, aj neobľúbený vlčí hlad.

Listová zelenina

Do nej zaraďujeme rukolu, čakanku, mangold, kel, špenát, kapustu či brokolicu. Pri všetkých vrelo odporúčame, aby sa na vašom tanieri pravidelne objavovali. Listová zelenina obsahuje množstvo cenných živín a chráni pred chorobami. Ukrýva v sebe zelené farbivo – chlorofyl, ktorý prispieva k obranyschopnosti organizmu a má protizápalové účinky. Listová zelenina je cennou potravinou aj z dôvodu vysokého obsahu vitamínu B.

Objavil/a si už orechové másla?
Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.
Pozri si viac info ohľadom zloženia vyváženej rastlinnej stravy a čo vegáni jedia.

Čučoriedky

Dobre známe a veľmi chutné tmavofialové bobuľky, ktoré sú známe tým, že patria medzi najzdravšie ovocie. Čučoriedky obsahujú veľké množstvo vitamínu C, spomaľujú starnutie, čistia krv a pomáhajú aj pri problémoch s cholesterolom. Doprajte si ich tak často, ako sa len dá.

váhy pre domácnosť.

Vegan Protein Blend od Myprotein.sk
Pozri si viac info ohľadom zloženia vyváženej rastlinnej stravy a čo vegáni jedia.

Zdroj obrázkov: freepik.com

Páči sa? Zdieľaj:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin