Unity, ktorý je pokračovanie dokumentárneho filmu Earthlings. Príjemne nás potešila vysoká účasť a záujem ľudí zo všetkých vekových kategórií a životných štýlov. Veľa sa toho pojedlo, porozprávalo a program sa ukončil už spomínanou premiérou, ktorá na zúčastnených silno zapôsobila.

Nie sme rovnakí, ale sme si rovní.

Hlavnou myšlienkou večera bola jednotnosť – unity. Jednotnosť všetkých živých tvorov, bez ohľadu na pôvod, druh, rasu a akékoľvek iné členenie. Dokument Unity poukazuje na fakt, že aj napriek tisícročiam vojen a sporov ľudstvo aj tak nenašlo mier a pokoj. Takže asi je čas skúsiť iný prístup. Tým prístupom je podľa autorov dokumentu láska a rešpektovanie všetkého života okolo nás.

„Veda, literatúra, vývoj technológií, filozofia či náboženstvo – nič nedokázalo odvrátiť ľudstvo od vzájomného zabíjania, zabíjania zvierat a prírody. UNITY je filmom o tom, prečo to vyzerá tak, že ani po tisíckach rokov spolu nedokážeme vychádzať.“ (Nation Earth)
Kým prvá časť Earthlings bola zameraná na zneužívanie zvierat pre zábavu, módu, medicínu, či jedlo, Unity nám v piatich kapitolách nazvaných Vesmír, Myseľ, Telo, Srdce a Duša ukazuje ako sa správame jeden k druhému, k zvieratám a k planéte ako celku. Unikátny film o súcite so všetkými živými tvormi, či prejavmi života unáša diváka za hranice hmotných rozdielov a vnímania protikladov. Režisér Shaun Monson spolu so stovkou svetoznámych hercov, spisovateľov, hudobníkov či športovcov rozpovedia príbeh lásky, tragédie a nádeje, všetko na pozadí tých najpresvedčivejších záberov 20. a 21. storočia.

Objavil/a si už orechové másla?
Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.