Vegánstvo je životná filozofia, spôsob života, založený na minimalizovaní utrpenia, ktoré spôsobujeme našou existenciou. Ako to pekne vystihol Michal Kolesár: neubližuje, kde nemusí. Ďalej to vystihuje múdrosť:

Nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe.

Ktorú nájdeme v každej kultúre, či dávnej alebo modernej, v každom náboženstve, prečo sa jej aj hovorí “Zlaté pravidlo / Golden Rule alebo Etický kódex“. Vegánska filozofia toto pravidlo aplikuje nielen na iných ľudí, ale na všetky cítiace bytosti.

Objavil/a si už orechové másla?
Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.
vidia následky svojich činov a spôsobu života, aj keď nie sú priamo pred nimi.

Vegan Protein Blend od Myprotein.sk
ako veľký krok k zlepšeniu ekologickej situácie na zemi prostredníctvom tejto vegánskej filozofie.

Sústreďme sa teda na propagovanie tejto filozofie, či už prostredníctvom vegánstva ako životného štýlu, alebo nie. Je jedno, či sa človek nazve vegánom alebo nie, ak žije podľa tohto pravidla do plnej miery.

Ako sme si napísali predtým, ľudia často opovrhujú novými myšlienkami, ako je napríklad vegánstvo. Ale málokto bude opovrhovať základnou myšlienkou ľudstva, málokto sa bude vysmievať myšlienke, ktorá je v rôznych formách zakorenená vo všetkých svetových náboženstvách a životných filozofiách.

Začni aj ty dnes žiť podľa tejto myšlienky a pomôž vrátiť ľudstvo na tú správnu koľaj – nie pokoritelia, ale ochrancovia tejto planéty a života na nej.

Ide o to, ako žiješ, nie ako svoj životný štýl nazveš.

Nerob iným (cítiactim bytostiam) to, čo nechceš aby robili tebe.

Páči sa? Zdieľaj:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin