Reducetarian.org zameranú na šírenie informácií o reducetariánstve a v roku 2017 prišla na svet kniha The Reducetarian Solution (Reducetariánske riešenie). O rok neskôr vyšla i reducetariánska kuchárka s „125 jednoduchými, zdravými, a chutnými rastlinnými receptami pre všežravcov, vegánov, vegetariánov, a všetkých ostatných niekde medzi”.

Objavil/a si už orechové másla?
Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.
zdroj). Čoskoro uzrie svetlo sveta i ďalší projekt, ktorý rozšíri povedomie o reducetariánstve a to dokument s názvom Meat Me Halfway (Stretneme sa na polceste; Meet = stretnúť sa, Meat = mäso), ktorý Kateman spolu-režíruje.

Je možné, že si reducetarián(ka), a ani o tom nevieš?

Toto hnutie má veľa priaznivcov, ktorý si reducetariánstvo osvojili a aktívne znižujú svoju spotrebu živočíšnych potravín. Lepšia informovanosť verejnosti a najmä zvýšené povedomie o klimatickej kríze má však za následok aj tzv. „podvedomých reducetariánov“, teda ľudí, ktorí síce konzumujú menej mäsa, vajec či mliečnych výrobkov, ale nerobia to s vedomím, že patria do tejto kategórie (zdroj). Dá sa teda povedať, že reducetariánstvo je vedľajším produktom dnešnej doby a ľudia sa k nemu uchyľujú samovoľne na základe vzdelanosti a pocitu spoločenskej zodpovednosti voči planéte a jej ostatným obyvateľom.

Páči sa? Zdieľaj:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin