návod je tu.
 • Jogurty – existuje už veľké množstvo rastlinných jogurtov a chutia rovnako skvelo, napr. už aj Kaufland vyrába vlastnú značku za ok ceny – Take it veggie.
 • Syry

  Existuje už veľa alternatív k mliečnym syrom – vyrábajú sa z rastlinných škrobov a olejov a majú podobnú chuť a konzistenciu ako syr. Violife má skvelú ponuku, ktorú nájdeš aj u nás, no existuje už veľa iných výrobcov. Pozri na eshopy ako vegana.sk, vegshop.sk.
  Syr, či už mliečny alebo rastlinný je tiež forma junk foodu – čím viac ho ješ, tým horšie pre tvoje tukové zásoby, ktorých sa chceš zbaviť. Má to byť skôr spestrenie – dochutenie jedla, nie hlavný chod, tak s tým neodporúčame preháňať :).

  Vajcia

  Záleží od toho, na čo to chceš použiť:

  Objavil/a si už orechové másla?
  Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.
  Lunter (predtým Alfa Bio), ktorí vyrábajú naozaj skvelé rastlinné nátierky – škvarková, franzúcska, sojakrém (niečo ako tavený syr), gazdovská, paštétová atď.), ktoré nájdeš v každom obchode. Po novom už vlastne ponúka rastlinné nátierky každý supermarket – Tesco, Lidl (tí majú svoje, teda okopírované od Lunter), Kaufland, Fresh atď.

   

  Páči sa? Zdieľaj:
  Share on facebook
  Share on twitter
  Share on linkedin