clowns, acrobats, trained animals, trapeze acts, musicians, hoopers,tightrope walkers, jugglers, unicyclists, as well as other object manipulation and stunt-oriented artists.”. Veľa rôznych typov vystúpení, kde “trénované zvieratá” sú len jednou položkou. Ako to ale  vyzerá vo svete cirkusov dnes?

Ten pomer sa trochu zmenil. Či je to reklama na cirkus (banner, rozhlas) alebo priamo cirkusové vystúpenie – pomer trénované zvieratá vs artisti a iné typy kúskov vykonávané ľuďmi je skôr opačný. Veľa zvierat a ich drezúra, menej artistov a čisto ľudských vystúpení. Je to smutná ukážka nadvlády človeka nad inými tvormi.

Pozrime si napríklad úvodnú stránku Cirkusu Aleš:Cirkus ales uvodna strankaCirkusu Berousek je to ešte horšie – na úvodnej strane vidíme 1 človeka, ktorý komanduje asi 15 zvierat.

Ako je všeobecne známe, zvieratá v cirkusoch majú život, ktorý je veľmi vzdialený ich prirodzenému prostrediu, nehľadiac na drsný výcvik, dlhý čas v klietkach a pri preprave, psychologické poruchy. Situáciu zvierat v cirkusoch na Slovensku si môžete pozrieť na stránke venovanej tejto téme.

To dáva podnet na otázky:

Vegan Protein Blend od Myprotein.sk
Related
Páči sa? Zdieľaj:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin