Košiciach. 🙂

Napriek tomu, že v tomto meste žiaľ nenájdeš špeciálnu vegánsku reštauráciu, je tu veľa miest, ktoré sú takpovediac vegan-friendly.

Napríklad super metalový podnik Collosseum, ktorý po dlhšej pauze znova začína s pravidelnou organizáciou akcie s názvom Nedeľný veget, kde si všetci navzájom pekne po vegánsky navaríme a vypočujeme nejakú zaujímavú prednášku alebo len tak poklábosíme. Report z tejto akcie na našej stránke nájdeš v priebehu decembra-januára, podľa toho, kedy najbližšie sa bude konať. Teraz sa ale chcem trošku povenovať baru, ktorý nie je až tak známy a nie je ani primárne na vegánov orientovaný, ale zaslúži si pozornosť svojim animal-friendly postojom. Ide o bar Madrid na Vrátnej ulici.

Objavil/a si už orechové másla?
Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.
mapa madrid
(zdroj obr.: FB skupina Libresso Madrid)

Priznám sa, nás dovnútra prilákala tabuľa, na ktorej bolo napísané „tradične varené pivo“, slovo varené sme samozrejme pochopili na spôsob vareného vína, no, somár,  neskús to. 😀 Za objavenie tohto miesta teda vďačíme krátkodobej debilite, ale ako sa vraví – účel svätí prostriedky. Prvé čo sme si všimli, hneď pri vchode, bola nástenka na ktorej visel hand-made oznam s možnosťou príspevku pri bare na košický útulok UVP v Haniske. A ako som neskôr zistila, tých príspevkov tam nebolo málo, takže ďalší dôvod na spokojný úsmev.

Madrid UVP4Takže – príjemné prostredie, skvelá obsluha, zverinec, vtipné a svojské zariadenie, možnosť zahryznúť niečo fajnové k skvelému pivu aj pre vegánov a kto by ste sa veľmi nudili, môžete si zahrať aj niektorú zo spoločenských hier, napr. semeno, žiaľ nepodarilo sa nám zistiť ako sa hrá, ak na to niekto prídete, dajte vedieť. 😀 Okrem toho sa na poschodí nachádza hostel, kde sa môžete ubytovať kedykoľvek v priebehu roka a miestnosť s krbom určená na  usporadúvanie firemných akcií, osláv alebo prednášok.

Čo tak prednáška o vegánstve? Alebo ísť len tak na pivo pokecať? 🙂 Daj vedeť dole v komente!

This slideshow requires JavaScript.

Páči sa? Zdieľaj:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin