Zabíjanie psov pre jedlo označili za nezákonné. Zástupca asociácie psích fariem na to reagoval otázkou:

“Verdikt, že zabíjanie psov pre mäso je to isté ako zabíjanie zvierat z rozmaru, nemožno prijať. Kravy, prasatá a hydina sú chované pre konzum, tak prečo nie aj psy?”

Myslíme ale, že správnejšie znenie tejto otázky by malo byť nasledujúce – a mali by sa ho pýtať aj psí farmári, aj iní farmári zvierat:

Ak je zabíjanie psov na mäso nezákonné, a medzi psom a kravou nie je okrem vzhľadu žiaden rozdiel, tak nemalo by byť aj zabíjanie iných zvierat na mäso tiež nezákonným? Čo robí zabitie kravy zákonným a zabitie psa nezákonným?

Mnohí z nás ako deti so zvieratami dokonca vyrastali. Pri pohľade na ne sme žasli, chceli sme sa k nim dostať čo najbližšie, dotknúť sa ich srsti a pohladiť ich. Či už to bol psík, prasiatko, mačiatko alebo kuriatko, fascinovali nás rovnako a ak by sme mali ktorékoľvek z nich vidieť trpieť, zlomilo by to naše krehké detské srdiečko. Avšak zakaždým, keď nám bol ponúknutý sendvič sme ho, netušiac, že šunka v ňom bola kedysi práve z niektorých týchto zvieratiek, zjedli. No ak by sme sa boli dozvedeli, čo to tá šunka vlastne je, boli by sme rovnako zdesení či už by bola zo psa alebo prasaťa. Práve preto by sme mali hneď v detstve byť oboznámení s realitou, vidieť na vlastné oči ako sa veci majú a rozhodnúť sa, či je to naozaj správne.

Vadim Fomenok
Antonio Grosz
Ghost Presenter

Páči sa? Zdieľaj:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin