Nedeľný veget č.7 v Prešove, 14. február, Christiania

Na východe sa v posledných mesiacoch s podujatiami propagujúcimi vegánsky životný štýl akoby roztrhlo vrece. A tak po prvých košických Vegánskych hodoch, niekoľkých komunitných vegánskych večeriach a premiérovom premietaní filmu UNITY, prichádza ďalšia vegánska večera do prešovskej Christianie.

Nedeľný veget PrešovVegánske večere si v Prešove už získavajú svoju tradíciu, no siedme pokračovanie Nedeľného vegetu je čímsi špeciálne. Čerešničkou na torte skvelej vegánskej hostiny bude premietanie prelomového dokumentu Cowspiracy: Tajomstvo udržateľnosti.

Film Cowspiracy: Tajomstvo udržateľnosti, projekt filmára Kipa Andersena, je výsledkom jeho skúmania hlavných dôvodov globálneho otepľovania a zmien klímy. Výsledky odhaľujúce najdeštruktívnejšie priemyselné odvetvie sú šokujúce a rovnako aj postoj svetových environmentálnych organizácií k nim. Svojim odkazom je porovnateľný s filmami ako Earthlings, no neobsahuje žiadne zábery násilia páchaného na zvieratách či ľuďoch. Je to dokument plný faktov a argumentov. Film, ktorý pomohol otvoriť oči aj tým najväčším odporcom vegánstva.

Cowspiracy je možno tým najdôležitejším filmom, ktorý bol vytvorený, aby inšpiroval k záchrane planéty. (Louie Psihoyos, oscarový režisér filmu „Zátoka“)

www.cowspiracy.com

Okrem toho na vás čaká výstava grafík a poézie s tematikou vegánstva a ochrany zvierat z dielne Skool of Vegan Slovensko a Michala Banaša z For the animals a samozrejme infostánky Wild and Free Kolektívu, hnutia 269 Slovensko a veganstvo.org.

Zmyslom vegánskych večerí, či nedeľných vegetov je posedenie v priateľskej atmosfére, pri zdravom a chutnom jedle. Jedinou podmienkou je, aby jedlo neobsahovalo nič živočíšneho pôvodu, teda mäso, mliečne výrobky, vajcia, med a živočíšne emulgátory. Vítaní sú vegáni aj nevegáni, stačí otvorenosť novým podnetom a rešpektovanie iných názorov.

Vstupné na podujatie je dobrovoľné, jedlo je zdarma. Výťažok zo vstupného bude venovaný Občianskemu združeniu Prešovskí havkáči, ktoré sa venuje záchrane opustených zvierat.

 

Link na udalosť: https://www.facebook.com/events/897728153668482/