RESPECT LIFE SLOVAKIA

Pridajte sa k celosvetovej udalosti, vyvrcholeniu zatiaľ najväčšej kampane za práva a oslobodenie zvierat Respect Life organizovanej hnutím 269.

26. september 2015 od 15:00 – Bratislava, FUGA, Námestie SNP 24

10387214_802316533156754_1717592589981412832_n

Objavil/a si už orechové másla?
Sú skvelou a zdravou pochúťkou, dobrým zdrojom proteínov a zdravých tukov. Skvelé len tak, na lyžičku, alebo do smoothie či aj varenia. Najlepšie nakúpiť vo veľkom, výjde ťa to lacnejšie.

Kampaň Respect Life stojí za všetkými neľudskými druhmi, zvieratami zotročenými a vykorisťovanými ľuďmi. Zahŕňa každý priemysel a oblasť, v ktorých sú zvieratá využívané na zisk. Sme proti speciesizmu – druhovej nadradenosti a diskriminácii.

“Zvieratá sú na svete z vlastných dôvodov, nie aby slúžili ľuďom – tak ako sa čierni nerodia pre bielych a ženy pre mužov,” Alice Walker. Každá iniciatíva, ktorá má takéto ciele a presvedčenie a chce ho spolu s nami prezentovat virtuálne či fyzickou akciou 26.9., je vítaná.

Tako ako sme sa zjednotili za 269 Slovakia s ostatnými národnými hnutiami z 25-ich krajín, chceme sa zjednotiť aj v rámci Slovenska spoločne za práva a oslobodenie zvierat.

Bolesť je bolesť, strach je strach, utrpenie je utrpenie. Postavme sa spolu za cítiace bytosti, bok po boku, zjednoťme sa v jeden hlas. Respect Life 26. septembra!

KTO JE 269?
2. Októbra 2012 pri príležitosti Svetového Dňa Poľnohospodárskych Zvierat na Rabínskom námestí v Tel Avive v Izraeli aktivisti za práva zvierat predviedli symbolický akt solidarity a empatie voči zvieratám zneužívaným a vykorisťovaním pod nadvládou ľudí – nechali sa označkovať horúcim železom s číslom 269, ktoré na sebe nosilo anonymné teľa z veľkochovu. Tak ako milióny pred ním, aj ono bolo len očíslovaným produktom v živočíšnej výrobe. Býka sa neskôr podarilo zachrániť, čo ešte viac podčiarklo ideu hnutia 269 for Life.

Z Izraela sa táto myšlienka druhovej rovnosti, empatie a súcitu rozšírila po celom svete – do Holandska, Francúzska, Českej republiky, ale aj Juhoafrickej republiky a do mnohých iných krajín, dnes už aj na Slovensko. Hnutia sa zameriavajú na kampane za práva zvierat, protesty, verejné značkovanie ľudí – či už železom alebo tetovaním – akcie na odhalenie reality živočíšnych veľkochovov v kontexte svojich krajín i synchronizované virtuálne kampane s cieľom zmeniť všeobecné povedomie spoločnosti o zvieratách a dosahu človeka na ne.

„Všetci sme 269“ a „Osloboďme 269“ sú hlavné myšlienky hnutia za absolútne oslobodenie zvierat. Každý môže byť degradovaný na číslo a produkt, všetci sme cítiace bytosti, bez ohľadu na živočíšny druh. 269 považuje vegánstvo za jediný etický a ekologicky udržateľný životný štýl.


 

 

Premietanie dokumentu Cowspiracy s vegánskou hostinou, Košice

pridajte sa na FB udalosti, pomôže to organizátorom s prípravou: https://www.facebook.com/events/1566181043618235

31. január 2015 – Košice, Halmi Caffe, Hlavná 21

Po veľkom úspechu premietania v Bratislave OZ Vegánske hody pre vás pripravili premietanie aj v Košiciach! Už 31.1. sa môžete tešiť na dlhoočakávaný dokumentárny film Cowspiracy – Tajomstvo udržateľnosti a nie len to! Rozhodli sme sa, že okrem vegánskeho občerstvenia v našej réžii, dáme priestor aj kuchárskym talentom a pripravívme v priestoroch Halmi Caffé aj malú vegánsku hostinu. Rozhodne sa teda máte na čo tešiť.

COWSPIRACY
Dokument, 90 min., 2014, USA, slovenské titulky

AKO SA ZAPOJIŤ A NAVARIŤ JEDLO?

Zapojiť sa môže každý – podmienkou je, aby jedlo bolo vegánske, teda neobsahovalo žiadne živočíšne produkty ako mäso, mlieko, vajcia či med alebo živočíšne emulgátory. Potom je už len na vás, či jedlo budete ponúkať zadarmo, za dobrovoľný príspevok alebo ho predávať. Ak máte záujem zapojiť sa, neváhajte a napíšte nám na info@veganskehody.sk !

PROGRAM
18:00 – vegánske občerstvenie + Selector Citron (Ska / Reggae)
20:00 – premietanie Cowspiracy
24:00 – koniec

Vstup dobrovoľný, príďte hladní!
(výťažok z dobrovoľného vstupného bude rozdelený medzi autorov filmu Cowspiracy a OZ VEGÁNSKE HODY)

 


Celoslovenský pochod na podporu návrhu Zákona o ochrane zvierat

17. október 2014 – Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Trnava a Štúrovo

Pomôž zlepšiť život zvieratám na Slovensku! Podpor návrh Zákona o ochrane zvierat svojou prítomnosťou na jednom z pochodov po celom Slovensku, alebo ak nemôžeš osobne, tak šírením našich udalostí k pochodu na Facebooku, alebo pridaním sa k hromadnej správe na Facebooku… Jedinečná šanca ukázať zákonodarcom, že nám na zvieratách záleží a je čas to odzrkadliť aj v našej legislatíve, pretože súčasná je plná dier a dáva veľa priestoru napríklad zneužívaniu a týraniu zvierat. Prečítaj si ako môžeš aj ty pomôcť.

14. Medzinárodný Vegan Festival, Varna, Bulharsko

1. – 8. jún 2014

14. ročník medzinárodného Vegan festivalu, ktorý sa bude konať pri brehoch čierneho mora. Motto na tento rok je “For people, for the planet, for the animals” (Za ľudí, za planétu, za zvieratá) a program bude plný prednášok ohľadom vegánstva, či už z nutričného, ekologického alebo etického hľadiska.

Bude to takisto skvelá príležitosť spojiť sa s vegánmi zo sveta, naučiť sa nové veci (napríklad ohľadom úspešných kampaní, ako to ide v ich krajinách, čo funguje, čo nie, pri ukazovaní ľuďom, že vegánstvo je tá správna cesta).

Viac info: http://ivf14.wordpress.com/


Veggie Night II, Centrum Zora, Bratislava

17. marec 2014, 18:30

Druhé kolo vegánskeho a vegetariánskeho posedenia, tentokrát so špeciálnym hosťom, skupinou I-One (ethnic, chill, ambient).

Príď sa pobaviť, dones si vlastné jedlo aj s receptom, naposledy jedlá boli veľmi chutné a všetkých zaujíma, ako ich pripraviť… 🙂

Viac info: https://www.facebook.com/events/1468475130032992/?fref=ts 


Vegánsky Fašiangový Bál, Komunitné Centrum Sásová, Banská Bystrica

15. marec 2014, 18:00

Vegánsky fašiangový bál je o výbornom vegánskom jedle a hudbe. Držíme sa hesla “Do it yourself”, alebo “Urob si sám”, takže popri spoločnom pripravenom jedle a “nachystanej” kapele môžete prispieť rôznymi dobrotami a priniesť si svoje hudobné nástroje.
Dress code – oblečte si to, v čom sa cítite pohodlne a nádherne 🙂

Viac info: https://www.facebook.com/events/586412288114786/?ref=22


Vegetariánsky / Vegánsky večer, ZORA kultúrne centrum, Bratislava

24. február 2014, 18:30

Tvoja šanca stretnúť sa s ďalšími vegánmi a vegetariánmi a dozdedieť sa viac o tomto štýle života. Skvelé jedlá, skvelí ľudia v dobrom prostredí, určite tu nájdeš nejakú inšpiráciu.

Viac info:

https://www.facebook.com/events/1409243059324231


Nedeľný veget Prešov, 263 Pub

23. február 2014, 16:00

Nultý ročník v Košiciach už známeho a obľúbeného Nedeľného vegetu konečne aj v Prešove!

Zmysel nedeľných vegetov..?
POdeliť sa. Ide o akciu, ktorú by sme spoločne s vami radi pravidelne organizovali a vytvorili tak priestor, kde sa budeme môcť stretávať v priateľskej atmosfére, pri zdravom a chutnom jedle a ako bonus budú prebiehať ďalšie lákavé záležitosti (prednášky, premietanie filmov, dokumentov, koncerty..). Základom týchto akcií je však navariť, upiecť, pomixovať, či všelijako esteticky nahádzať vegánsky pokrm na podnos a podeliť sa s ním. Čím viac ľudí takto prispeje, tým budeme všetci spokojnejší:). Jedinou podmienkou je, aby jedlo neobsahovalo nič živočíšneho pôvodu,t.j. mäso, mliečne výrobky, vajcia, med alebo iné živočíšne látky. Ak sa takto nestravuješ, nevadí, aj tak si vrúcne vítaný (žiadame len vzájomné rešpektovanie sa). Práve tu bude totiž priestor na všetky otázky, čo, prečo, ako..môžeš sa inšpirovať skvelými receptíkmi, dozvedieť sa, že vegánstvo nie je len o stravovaní, ale skôr istá životná filozofia. V neposlednom rade spoznáš zaujímavých ľudí, pokecáme a ktovie, možno spolu vymyslíme ďalšie akcie.

Viac informácií:

https://www.facebook.com/events/1419082285003997/?fref=ts


Nedeľný veget, Libresso, Košice

16. február 2014, 15:00

Na 16.2. si nerob žiaden program, bude horúco, miesto sibírskej zimy vegánska bašta priamo v Madride!
Aby sme sa vyhli stereotypu, tentokrát sa stretneme v Libresse Madrid na Vrátnej 30, taktiež v centre Košíc. Parkovanie v okolí možné, podnik je vysoko dog friendly, takže psa kľudne so sebou.

Pointa je jednoduchá, navariť a zdieľať s ostatnými vegánske jedlo, či už zadarmo, alebo nejaký dobrovoľný príspevok na pokrytie nákladov.

Viac informácií:

https://www.facebook.com/events/662160317173413/?fref=ts


Website about car camping – nimblecamper.com, especially this VW Sharan car camping conversion.